Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Rondo Unii Europejskiej zmieni nazwę na R. Dmowskiego? Tego chce kaliska Młodzież Wszechpolska

22 grudnia 2021 roku Młodzież Wszechpolska Kalisz zorganizowała konferencję prasową dotyczącą propozycji zmiany nazwy ronda Unii Europejskiej na rondo Romana Dmowskiego. Ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie, kiedy to władze Warszawy obrały sobie za cel zmianę nazwy Ronda Dmowskiego w centrum stolicy na Rondo Praw Kobiet.

Działacze kaliskiej Młodzieży Wszechpolskiej uznają Romana Dmowskiego za jednego z najwybitniejszych Polaków w historii, męża stanu, mocno cenionego polityka na salonach zachodnioeuropejskich państw, a także współtwórcę polskiej niepodległości, który zasługuje na godne upamiętnienie w postaci nadania jego imienia ulicy, ronda, skwerowi w każdym polskim mieście.

Kalisz jak dotąd nie ma ani jednego miejsca w ten sposób nazwanego, stąd akcja kaliskich „Wszechpolaków”. Wspomniane na konferencji rondo znajduje się w okolicach dworca PKP i Galerii Amber. Skąd pomysł na zmianę jego nazwy z Unii Europejskiej na Romana Dmowskiego? Działacze MW uważają, że ostatnie miesiące to „wzmożone ataki czynników unijnych na państwo polskie”.

– Kolejne skargi, groźby komisarzy politycznych, szantaż ekonomiczny, a ponad wszystko ingerowanie w polską suwerenność sprawiają, że Unia Europejska nie jest tym, czym miała być. UE to dążące do federalizacji „quasi-państwo”, którego politycy coraz mocniej ingerują w polskie prawo, polską suwerenność, przez co nasza gospodarka, rolnictwo, a także przedsiębiorcy stracili już wiele rynków – mówił lider kaliskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej.

– Z tego powodu, jako młodzież patriotyczna, zatroskana losami ojczyzny, krytycznie nastawiona do obecnego rządu, ale mimo wszystko twardo stojąca w obronie polskiej suwerenności i niepodległości, domagamy się zmiany nazwy ronda na rondo człowieka, który swoje życie poświęcił dla wolności i suwerenności milionów Polek i Polaków – dodawał wiceprezes koła.

Co sądzicie o pomyśle kaliskiej MW? Czy Rondo Unii Europejskiej powinno zmienić nazwę na Rondo Romana Dmowskiego?

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Pyrgus

Roman Dmowski niewątpliwie miał swoje zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale w Kaliszu na szczęściu nie było raczej tradycji endeckich (co nas odróżnia od Poznania i chyba w ogóle reszty Wielkopolski), tak więc po co tego trupa wskrzeszać na ulicach naszego miasta?
A co do młodzieży wszechpolskiej – pocieszające jest to, że zwykle wraz z wiekiem takie kretyńskie, radykalny poglądy przechodzą 🙂 jak nabędą prawa wyborcze, to może zmienią zdanie…

Krzysztof

Jeśli bycie patriotą jest wyznawaniem poglądu kretyńskiego, to kim musi być ten, kto wypowiedział te słowa?

Pyrgus

Szowinizm, nacjonalizm, egoizm pod płaszczykiem różnorakich suwerennych interesików, to nie jest patriotyzm.

Najnowsze