Rower miejski startuje w Dzień Dziecka

Mimo, że tegoroczne podejście do Kaliskiego Roweru Miejskiego miało swoje turbulencje, a kwota oferowana przy ostatnim przetargu przewyższyła plany o 10 tysięcy złotych, to ostatecznie wypożyczanie rowerów ruszy od 1 czerwca.

Nowa umowa z dobrze znaną kaliszanom firmą Nextbike została podpisana na jeden sezon i zakończy się w październiku. Firma kolejny raz była jedynym podmiotem, który zgłosił się do przetargu. Co dalej jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo natomiast, że zmieniają się nieco szczegóły oraz oferta miejskiego roweru. Nie będzie jednośladów typu cargo czy tandem, a liczba stacji została ustalona na 17. „Dotychczasowa taryfa zwykła stanie się taryfą ulgową i taryfa ulgowa staje się taryfą ulgową tylko z Kaliską Kartą Mieszkańca. Taryfa zwykła jest nowa i jest trochę droższa, żeby ulgowa była tańsza.” – czytamy na oficjalnej stronie Kaliskiego Roweru Miejskiego. Opłata za wypożyczenie roweru w przypadku taryfy zwykłej to odpowiednio 0 zł (1-20 min), 2 zł (21-60 min), 4 zł (druga i każda następna godzina). Po dopisaniu do konta Kaliskiej Karty Mieszkańca można wybrać wariant „ulgowy”, gdzie stawki to: 0, 1, 2 zł.

Źródło: kaliskirowermiejski.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze