baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Rozalia i Marianna Piątkowskie zagrały koncert na Głównym Rynku!

„Muzyczne Labirynty” zagościły na Głównym Rynku już na dobre. Dziś mieliśmy okazję wysłuchać koncertu dwóch uczennic kaliskich szkół.

Rozalia Piątkowska jest uczennicą klasy 3 szkoły technikum budowy Fortepianów w Kaliszu oraz uczennicą państwowej szkoły muzycznej 2 stopnia 6 klasy fortepianu u Pani Doroty Szczepaniak w Kaliszu. Śpiewa od kiedy się urodziła. Rozalia jest laureatką wielu konkursów i festiwali takich jak: Nagroda Grand Prix w konkursie pieśni kościelnej, uczestnictwo w festiwalu Wygraj Sukces, Międzynarodowy festiwal w Koninie, nagrody w Konkursie piosenki ,,O Wolności” w Katowicach, nagroda w konkursie ,,Gra o złoty fortepian” w Kaliszu i wiele innych. Rozalia mimo swojego młodego wieku jest już świetnym akompaniatorem szczególnie na estradzie.

Marianna Piątkowska jest uczennicą klasy 8 szkoły podstawowej w Kaliszu oraz uczennicą państwowej szkoły muzycznej drugiego stopnia w Kaliszu w klasie fletu poprzecznego u Pani Kingi Bruder. Ma wiele talentów i pasji w tym śpiewanie. Idzie jej to bardzo dobrze śpiewa od wielu lat, pod okiem swojej mamy Emilii Wrzos Piątkowskiej, która jest nauczycielem śpiewu. Jest laureatką wielu konkursów i Festiwali Otrzymała także jedno z dwóch wyróżnień w odcinku szansy na sukces z udziałem Blue Cafe, w roku 2019 Marianna otwierała pierwszą Eurowizję dla dzieci w Gliwicach rok później zapowiadała i przekazywała punkty od Polski na Eurowizji junior 2019 i 2020. Gra nie tylko na flecie, ale też sama nauczyła się grać na gitarze i ukulele.

„Muzyczne Labirynty” to cykl koncertów, który jest realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten jest autorstwa Macieja Antczaka, radnego miasta Kalisza w kadencji na lata 2024-2029. Za program wydarzeń odpowiada Anna Maria Palusińska.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze