baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Rozmawiali o problemach w edukacji personelu więziennego w Sejmie

17 maja w Sejmie RP odbyła się Konferencja „Służba Więzienna – oficjalny przekaz a skrywana rzeczywistość”, zorganizowana przez Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego. W dyskusji zabrał głos dr Robert Poklek, wykładowca kaliskiego wydziału UAM, poruszając istniejące problemy edukacji personelu więziennego i ich bezpośrednie i odległe skutki.

W programie konferencji znalazły się kwestie ważnych problemów więziennictwa, wynikających z aktualnej polityki wymiaru sprawiedliwości. Wypowiadali się oficerowie więziennictwa w stanie spoczynku, naukowcy zajmujący się od lat problematyką penitencjarną, przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, posłowie RP. Omawiano m.in. temat zatrudnienia więźniów i przywięziennych zakładów pracy, problem traktowania „Sygnalistów” w Służbie Więziennej, zagrożeniach potencjalnych i występujących w zakładach karnych. W dyskusji zabrał głos również dr Robert Poklek poruszając istniejące problemy edukacji personelu więziennego i ich bezpośrednie i odległe skutki. Link do zapisu konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=SGbSk2QX9SU

Źródło: WP-A UAM

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze