reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Rozmowa duszy z naturą…”

Malarstwo Izabeli Drzewieckiej to nowa wystawa w Galerii SZATNIA MDK, której otwarcie odbyło się w piątek 22 kwietnia. Zaprezentowane na niej obrazy powstały na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Wśród nich można znaleźć kompozycje abstrakcyjne, jak też te, które nawiązują do otaczającego nas świata przyrody.

„W ostatnich latach tworzę liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła, wydobywając iluzję przestrzeni. Lubię spontaniczność, często stawiam intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzając widza w przestrzeń przeżyć i odczuć świata materii. Największym celem jest stworzenie języka abstrakcji, który w odczuciach i emocjach połączyłby wiele pokoleń i w każdym czasie był aktualny i ponadczasowy. Obrazy nawiązujące do botaniki, to ostatnio częste tematy moich prac”.

– tak o swojej twórczości pisze artystka

Piątkowy wernisaż to był wyjątkowy czas, pełen ciepła i pozytywnej energii. Twórczość Izabeli Drzewieckiej ma już swoich odbiorców, którzy z radością pojawiają się na kolejnych wystawach artystki. Tak było również tym razem. Z wielką radością mogliśmy gościć wśród nas posłankę na Sejm RP panią Karolinę Pawliczak, Członka Zarządu Powiatu Kaliskiego panią Dorotę Karpieko, burmistrza Miasta i Gminy Stawiszyn pana Grzegorza Kaczmarka oraz wielu innych wspaniałych gości, a wśród nich przyjaciół i rodzinę pani Izabeli. Dodatkową atrakcją wieczoru był mini recital ANNY BAKALAREK, który sprawił, że wieczór w Galerii SZATNIA na długo pozostanie w pamięci.

Wystawa jest prezentowana do 10 maja. Galeria SZATNIA MDK, ul. Teatralna 3 jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki od 9.00 do 20.00. Wstęp wolny.

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze