Różowy październik

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Kaliski Klub Amazonki zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się 13 października, w godzinach od 11 do 17.

25% chorób nowotworowych u kobiet to właśnie rak piersi. W celu zwiększenia świadomości ryzyka oraz wiedzy na temat profilaktyki, Kaliski Klub Amazonki zaprasza w dniah 13 października od godziny 11 do 17 oraz 20 i 27 października w godzinach 11-13 na Drzwi Otwarte. Odbędą się one w siedzibie Klubu przy ulicy Staszica 28A. 

"Podczas spotkań nauczymy samobadania piersi, udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Udostępnimy również wydawnictwa związane z wczesnym wykrywaniem i leczeniem raka piersi. Ponieważ niezwykle ważna jest świadomość własnego ciała podczas wykrywania zmian, rozpoczęłyśmy cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Nie bądź wspak, tak jak rak, bądź do przodu już za młodu”

- informuje Renata Banasiak, prezeska Klubu Amazonki.

Miasto Kalisz jednocześnie realizuje program wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u kobiet. Polega on na przeprowadzeniu badań mammograficznych. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter