Rozpoczęła się rozbudowa szkoły w Skalmierzycach

W czerwcu rozpoczęły się prace nad jedną z większych tegorocznych inwestycji w Skalmierzycach – rozbudową szkoły podstawowej.

Po modernizacji, której finał przewiduje się we wakacje 2022 roku, placówka zyska nową, dwupiętrową część z sześcioma salami lekcyjnymi, biblioteką, świetlicą szkolną, stołówką wraz z kuchnią i całym zapleczem oraz toaletami. Obecnie trwają prace rozbiórkowe ścian i dachu części budynku od strony boiska szkolnego, gdzie zaplanowano postawienie dwóch dodatkowych kondygnacji.

„Przetarg wygrała firma z Ostrowa Wielkopolskiego, która wykona rozbudowę skalmierzyckiej podstawówki za kwotę 5.638.862,80 zł, z czego aż 2.000.000,00 zł to dofinansowanie, które udało nam się w roku ubiegłym pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” – podsumowuje Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. „Z nowej części będą korzystały najmłodsze dzieci” – dodaje włodarz.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze