baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Rozpoczęły się prace przy budowie tężni solankowej

Rozpoczęły się prace budowlane tężni solankowej w parku przyjaźni w Kaliszu. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na rok 2021. Prace mają zakończyć się w kwietniu.

Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz w przypadku ogólnego wyczerpania. Tężnia stanie przy głównym wejściu do parku, niedaleko zegara słonecznego. Obok inwestycji planowane są nasadzenie zieleni, ułożenie kostki brukowej, montaż małej architektury: ławek i stolików. Pojawią się także stojaki na rowery. Wykonawcą jest firma SELEN S.C. Kazimierz Łapczuk, Marek Matusik – produkcja tężni solankowych i grot solnych z siedzibą w Koszalinie. Całkowity koszt inwestycji to 528.106,00 PLN brutto. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze