reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Rozpoczyna się nabór wniosków o dotacje na prace i roboty przy zabytkach

Prezydent Miasta Kalisza ogłosił otwarty nabór wniosków o udzielenie z budżetu Kalisza w 2024 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków położonych na terenie miasta Kalisza, niestanowiących jego wyłącznej własności.

O udzielenie dotacji z budżetu Kalisza mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne posiadające tytuł prawny do zabytku, wynikający z prawa własności zabytku, użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu albo stosunku zobowiązaniowego.

Dotacja może obejmować nakłady konieczne do wykonania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku, w zakresie określonym w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 z późn. zm.)

Wnioski wraz z załącznikami można składać od 3 dnia listopada 2023 roku, do dnia 5 grudnia 2023 roku.

Więcej informacji i dokumenty do pobrania na stronie internetowej Miasta Kalisz.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze