Rozwój budownictwa mieszkaniowego w Kaliszu

Powstała Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN – Zachodni” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Do spółki, utworzonej wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości, przystąpiło Miasto Kalisz i 13 innych gmin. W listopadzie ubiegłego roku Miasto Kalisz i Krajowy Zasób Nieruchomości zawarły porozumienie w zakresie wzajemnej współpracy, mającej na celu zagospodarowanie nieruchomości przy ul. Henryka Melcera na cele mieszkaniowe.

Dziś Bartłomiej Druziński, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości wraz z wiceprezesem Jarosławem Puckiem oraz włodarzami gmin poinformowali o zawarciu umowy spółki SIM „KZN – Zachodni” sp. z o.o., której podstawowym celem gospodarczym jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu. W konferencji w Poznaniu z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina oraz minister Anny Korneckiej uczestniczył m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. Zgodnie z założeniami, utworzenie spółki umożliwi budowę ponad 200 mieszkań na wynajem w Kaliszu.

Udział pieniężny Miasta Kalisza w wysokości 3 milionów złotych został pokryty ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Zgodnie z umową udziały gmin mają być przeznaczone na realizację inwestycji mieszkaniowych. Finansowanie pozostałych kosztów będzie organizowane przez spółkę z preferencyjnych kredytów, m.in. Banku Gospodarstwa Krajowego i Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz partycypacji wnoszonych przez przyszłych najemców. O przydziale nowo powstałych lokali mieszkalnych zdecyduje Miasto. Kapitał zakładowy SIM „KZN – Zachodni” sp. z o.o. wynosi 51.865.850 złotych i może być podwyższany.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze