Baner 3D
BanerMagdaSpychalskaLatarnik
baner_GM

Rugby League 2022 – KR Husaria Kalisz vs Sroki Łódź

18 września w Kaliszu został rozegrany mecz o Mistrzostwo Polski Rugby League 2022. Gospodarze – Klub Rugby Husaria Kalisz – mierzyli się z ekipą Srok Łódź. Po cyklu turniejów eliminacyjnych Sroki wydawały się zdecydowanym faworytem do sięgnięcia po złoto, ale ekipa z Kalisza tanio skóry nie sprzedała. W jej szeregach wystąpili zarówno zawodnicy mający już doświadczenie w seniorskich turniejach rangi mistrzowskiej w odmianie olimpijskiej Rugby oraz gracze, którzy przez minione lata zdobywali liczne sukcesy i medale w zmaganiach grup młodzieżowych. Taka mieszanka sprawiła, że drużyna z Kalisza zakwalifikowała się do meczu o złoto, a w nim stawiła dzielny opór faworytowi.

Mecz rozpoczął się od kilku udanych akcji Srok. Jeszcze przed przerwą dwie skuteczne akcje zakończyły się punktami dla Kaliszan, których autorami byli Karol Myszkowski oraz Kacper Gajda. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem srok 26:8. W drugiej części gry ekipa z Kalisza wzięła się za odrabianie strat, a kolejne punkty zdobywali Piotr Bielec, Mikołaj Żelaziński (dwa przyłożenia) i Cyprian Kuczyński. W końcówce znakomitą formę potwierdził jednak Jonathan Tutak. Zawodnik Srok przyłożył piłkę w polu punktowym drużyny z Kalisza aż pięciokrotnie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 50:22 dla Srok. Tutak został wybrany najlepszym graczem spotkania finałowego. Po zakończeniu meczu w przyjacielskiej atmosferze obie ekipy odebrały puchary i medale.

Marcin Żelaziński

Jestem zadowolony z naszego występu chociaż niedosyt pozostaje. Oczywiście Sroki były faworytem spotkania, jednak liczyliśmy że uda nam się sprawić niespodziankę. Mieliśmy dobry fragment w drugiej połowie meczu, gdy wydawało się że mamy szansę odrobić straty, jednak drużyna łódzka okazała się dojrzałym zespołem nie dopuszczając do tego, dodatkowo powiększając pod koniec meczu rozmiary zwycięstwa. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie sportowym, co bardzo mnie cieszy. Jeszcze raz chciałem podziękować Srokom za rozegranie finałowego meczu w Kaliszu tym bardziej, że nasz klub Husaria Kalisz obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. To było naprawdę piękne święto rugby w naszym mieście – powiedział grający trener KR Husaria Kalisz – Mateusz Kłosiński.