Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Rusza konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną

Miasto Kalisz i Narodowe Sanktuarium św. Józefa organizują konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 marca (włącznie) przez Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki. Organizatorzy zapraszają miłośników tradycji do podjęcia wyzwania i stworzenia własnego symbolu Niedzieli Palmowej i okresu oczekiwania na Święta Wielkanocne.

Regulamin konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną:

1. Organizatorem konkursu jest Miasto Kalisz i Narodowe Sanktuarium św. Józefa.
2. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz z Wielkanocą.
3. Warunki udziału:
    • uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać indywidualnie lub grupowo tradycyjną palmę wielkanocną. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli. Wysokość palmy  będzie miała znaczenia przy ocenie,
    • zgłoszone do konkursu prace powinny być oznaczone metryczką przytwierdzoną do palmy zawierającą następujące informacje o autorze (autorach): imię i nazwisko, numer telefonu.
    • z palmą należy przybyć  w niedzielę 24.03.2024 r. o godz. 11.30 na plac przed Basztą Dorotką, skąd o godz. 12.15 nastąpi przemarsz z orkiestrą na Główny Rynek.
4. Ocena prac:
    • do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem, a w szczególności gotowe palmy wielkanocne,
    • palmy oceniać będzie Jury powołane przez organizatora. Przy ocenie będą brane pod uwagę: estetyka, dobór i bogactwo materiałów, pomysłowość i inwencja twórcza.
5. Nagrody: w konkursie zostanie wyróżnionych 15 prac.
6. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród:
    • obrady Jury potrwają w dniu konkursu do godziny 13.20. Ogłoszenie wyników konkursu oraz prezentacja nagrodzonych palm nastąpi o godz. 13:30 na Głównym Rynku
    • nagrody będzie można odebrać tylko w czasie uroczystości ogłoszenia wyników konkursu,
    • przekazanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na ekspozycję prac z podaniem imion i nazwisk twórców,
    • wyróżnione prace przechodzą na własność organizatora.
    
Zgłoszenia należy przesłać do dnia 18 marca 2024 na adres wksit@um.kalisz.pl. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki  Urzędu Miasta Kalisza.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze