baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Rusza program „Kultura w drodze”

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza artystów i animatorów kultury do wzięcia udziału w naborze wniosków drugiej edycji programu „Kultura w drodze”. Na realizację najciekawszych pomysłów proponuje wsparcie finansowe.

To już druga edycja tego przedsięwzięcia, które jak podaje Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w pierwszym wydaniu cieszyło się popularnością, mimo pandemii koronawirusa. W efekcie, realizacji doczekało się niemal 40 projektów w całej Wielkopolsce: warsztatów, koncertów, spektakli dla dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym również seniorów.

Program „Kultura w drodze” jest skierowany do artystów i animatorów kultury, twórców indywidulanych lub działających w zespołach, którzy nawiążą współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami kulturalnymi. Wydarzenia kulturalne mają bowiem odbywać się w miejscu zamieszkania odbiorców, co umożliwi wzięcie udziału bez konieczności przemieszczania się.

Na realizację Programu Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznacza 300 tysięcy złotych brutto, a poszczególni uczestnicy będą mogli otrzymać wsparcie maksymalnie do 10 tysięcy złotych. Warto spróbować!

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zasadami Programu: https://kultura upodtsaw.pl/kultura-wyrusza-w-droge-2/.

Na zdjęciu warsztaty rodzinne z rzeźby przeprowadzone w 2019 roku w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze