baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Wiemy, kiedy rusza przebudowa Głównego Rynku! Jest komentarz Prezydenta

W okolicach kwietnia i maja ma ruszyć przebudowa Głównego Rynku. Potrwa ona około jednego roku i będzie podzielona na kilka etapów. Prezydent deklaruje, że rewitalizacja uwzględni interesy przedsiębiorców.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Wówczas Miasto rozpocznie sporządzanie harmonogramu prac. Prace obejmą Główny Rynek (4 etapy prac) oraz ul. Kanonicką (3 etapy prac). Rozpoczną się one od Głównego Rynku, gdzie, jak twierdzi prezydent, może pojawić się najwięcej „niespodzianek” dla wykonawców.

Z uwagi na uwzględnienie interesów przedsiębiorców, płyta Rynku będzie podzielona na 4 części, aby każda z nich miała ograniczony dostęp tylko przez 1,5-2 miesiące. Większość Rynku cały czas będzie zatem możliwa do użytkowania.

Cieszmy się, że jest wykonawca, bo ceny często dziś przekraczają o 100% te, które wynikają z kosztorysów

mówił Krystian Kinastowski w czasie sesji Rady Miasta

Prezydent zauważył, że może pojawić się problem z organizacją imprez miejskich na Rynku. – Będziemy szukać innych, lepszych miejsc do tych wydarzeń, lecz wrócą one na Rynek od przyszłego roku – zapewniał prezydent Krystian Kinastowski.  

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze