baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Rusza remont Mostu Trybunalskiego w Kaliszu

Od 22 maja mieszkańcy Kalisza będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w rejonie Mostu Trybunalskiego. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że tego dnia rozpocznie się gruntowny remont tego ważnego obiektu komunikacyjnego.

Zakres prac obejmie m. in. remont nawierzchni mostu wraz z jego izolacją, remont chodników, konserwację stalowych łuków mostu i balustrad oraz prace konserwacyjne pod mostem.Aby zminimalizować utrudnienia, remont zostanie podzielony na etapy.

W pierwszej fazie roboty będą skupione na prawej stronie mostu, patrząc od placu św. Józefa w kierunku al. Wolności. Pozostawiony zostanie jeden pas ruchu w jednym kierunku. Piesi będą musieli korzystać z chodnika po lewej stronie.

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu będą następujące:

a) dla pojazdów jadących od strony pl. św. Józefa, wyznaczony zostanie dojazd do al. Wolności przez ul. Kazimierzowską i Most Kamienny, na którym zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu pojazdów,
b) dla pojazdów jadących ul. Śródmiejską w kierunku skrzyżowania z ul. Narutowicza wyznaczony zostanie dojazd przez al. Wolności, Most Trybunalski i ul. Kazimierzowską,
c) na skrzyżowaniu ul. Sukiennicza/Kazimierzowska dopuszczona zostanie możliwość skrętu w lewo w ul. Kazimierzowską (dla jadących od strony al. Wolności),
d) dla pojazdów jadących ul. Kazimierzowską od strony ul. Browarnej wprowadzony zostanie przed ul. Sukienniczą zakaz skrętu w lewo (w kierunku al. Wolności); dojazd do al. Wolności możliwy będzie objazdem wyznaczonym przez dalszy odcinek ul. Kazimierzowskiej oraz Most Kamienny,
e) dla pojazdów jadących ul. Sukienniczą od strony ul. Kolegialnej wprowadzony zostanie przed Mostem Trybunalskim nakaz jazdy w prawo w ul. Kazimierzowską; dojazd do al. Wolności możliwy będzie objazdem wyznaczonym przez ul. Kazimierzowską oraz Most Kamienny.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada bieżące informowanie o zmianach w organizacji ruchu w kolejnych etapach remontu i apeluje do kierowców o stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

Zdjęcia: kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze