Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ruszył Instytut Kaliski

Rozwój kultury, edukacji przedsiębiorczości, społeczeństwa obywatelskiego oraz współpraca ponad podziałami. Takie cele przyświecają Instytutowi Kaliskiemu, który jest kontynuacją działań organizacji Młodzi Kaliszanie.

Na zwołanej dziś pod Ratuszem konferencji prasowej zostały przedstawione podstawowe założenia stworzonego przez Szymona Furmana oraz Mateusza Niżniowskiego. Instytutu Kaliskiego. Zebrał on już sporo ekspertów z różnych dziedzin, którzy zadeklarowali już współpracę w rozwoju przedsięwzięcia. 

Przez ostatnie pięć lat udało się zjednać wokół nas bardzo dużo osób. Wspólna idea rozwijania miasta w sposób przyjazny dla mieszkańców, w tym młodzieży, bardzo się udał i uważam, że Instytut Kaliski będzie jeszcze lepszym pomysłem na dalszy rozwój i uda nam się wspólnie zmieniać miasto.

– powiedział Mateusz Niżniowski, Dyrektor Generalny Instytutu Kaliskiego

Chcemy współpracować ze wszystkimi. Ponad podziałami, niezależnie od partii politycznych i poglądów. Zawsze stawialiśmy na pracę u podstaw, na pracę społeczną. Nie zamykamy się na współpracę, uważamy, że pomoc i działanie na rzecz miasta w sektorze charytatywnym nie musi i nie powinno mieć znamion politycznych. Lubimy innowacyjność, chcemy postawić na nietypowe rozwiązania. Jesteśmy pierwszym z kilkudziesięciu podmiotów w Polsce spółką non-profit. Jest to nowe rozwiązanie dla organizacji pozarządowych. Chcemy innowacyjność wprowadzać dla miasta. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

– wspomniał Szymon Furman, Prezes Instytutu Kaliskiego

Taka forma działalności ma pomóc we współpracy biznesowej. Ma umożliwić zdobywanie funduszy na wszelkiego rodzaju eventy.

Teraz jesteśmy w stanie współpracować z różnymi podmiotami. Chcemy naszą organizacją rozwijać miasto, chcemy być instytutem mieszkańców, którzy chcą działać na rzecz miasta i realizować projekty w postaci na przykład koncertów charytatywnych, różnego rodzaju wystawy czy akcje społeczne. Tego naprawdę bardzo dużo będzie, będziemy powoli nasze karty odkrywać.

– dodał Szymon Furman

Instytut Kaliski wraz z Fundacją Bread of Life oraz Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Plenerową Imprezę Rodzinną, która odbędzie się w najbliższą sobotę 21 maja o godzinie 12:00 na placu przy CKiS.  

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich kaliszan i nie tylko na Plenerową Imprezę Rodzinną. Będzie barwnie i bardzo radośnie, będzie mnóstwo wystawców, także każdy znajdzie każdy coś dla siebie. Będzie również bardzo dużo atrakcji dla milusińskich, więc myślę, że będzie to wspaniały i familijny czas. Bardzo się cieszę, że mogę współpracować z Instytutem Kaliskim, z młodymi ludźmi, którzy mają bardzo dużo energii i dużo pomysłów. Dla mnie jako współorganizatora jest to bardzo istotne.

– powiedziała Iwona Mikusińska, Ekspert Instytutu Kaliskiego ds. Kultury

Członkowie Instytutu wystosowali także pismo do Prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego. Liczą oni na współpracę z włodarzem oraz Urzędem Miasta, której celem będzie pomoc w realizacji różnych działań na rzecz Kalisza. 
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze