Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ruszyła nowa edycja programu „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom”!

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań do realizacji w 2024 r. w ramach programu pn. Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom – II EDYCJA.

Wsłuchując się w potrzeby zgłaszane przez gminy z obszaru województwa wielkopolskiego z zakresu wsparcia działań mających na celu: minimalizowanie bezdomności zwierząt, ich leczenie, poprawę ich dobrostanu oraz warunków bytowych, jak również zachęcanie posiadaczy psów do utrzymywania czystości na terenie gminy, Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza miasta, gminy i powiaty do wzięcia udziału w II już edycji Programu pn. „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom”.

Edycja pilotażowa, która była uruchomiona w połowie tego roku okazała się „strzałem w dziesiątkę” ponieważ zgłoszono zapotrzebowanie przerastające dostępny budżet, dlatego w najbliższym 2024 roku podwojono jego wartość i obecnie wynosi 600 000 zł.

Minimalna kwota dofinansowania przedsięwzięcia przez Województwo Wielkopolskie wynosi 5 000,00 zł, maksymalna kwota wynosi 30 000,00 zł, przy czym minimalny wkład własny Wnioskodawcy nie może być mniejszy niż 50% łącznej puli kosztów kwalifikowalnych projektu.

Do Programu mogą przystąpić gminy z terenu województwa wielkopolskiego.

Dofinansowaniem zostaną objęte wyłącznie wskazane poniżej przedsięwzięcia, zgodne z celami Programu:

  • zabiegi sterylizacji i kastracji bezdomnych psów i kotów;
  • opieka weterynaryjna, w tym m. in. zakup leków, leczenie lub szczepienie bezdomnych psów i kotów;
  • dokarmianie bezdomnych kotów;
  • wyłapywanie bezdomnych psów i umieszczanie ich w schronisku;
  • zapewnienie opieki psom i kotom przebywającym w schronisku, poprzez zakup karmy lub odżywek oraz wyposażenia schronisk służącego bezpośrednio zaspokajaniu potrzeb zwierząt;
  • elektroniczne znakowanie psów i kotów;
  • zakup koszy i torebek na psie odchody.

Program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pn.”Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom” to projekt, którego celem jest poprawa warunków życia zwierząt oraz promowanie humanitarnego podejścia do nich w całym regionie. Projekty składane w ramach programu obejmują szeroki zakres działań – od zakupu narzędzi do wyposażenia schronisk dla zwierząt, poprzez programy sterylizacji i kastracji, aż po inicjatywy edukacyjne dotyczące właściwego traktowania zwierząt.

– Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy zakończenie pilotażowej edycji programu, która wzbudziła ogromne zaangażowanie samorządów, dlatego zdecydowaliśmy wspólnie z radnymi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, rozwijać ten program – mówi Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

– Zwierzęta są integralną częścią naszych społeczności i zasługują na troskę, opiekę i szacunek, dlatego na przyszły 2024 rok mamy przygotowane także dodatkowe działania, zwiększające świadomość, doceniające wszystkich, którzy pracują na rzecz dobrostanu zwierząt w Wielkopolsce – dodaje Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Wnioski należy składać na określonym formularzu (załącznik nr 1 do Regulaminu) pocztą tradycyjną na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, osobiście w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu bądź poprzez e-PUAP w terminie do 29 grudnia 2023 r.

O zachowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data nadania wniosku w wersji papierowej w zamkniętej kopercie z adnotacją: Program pn. „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”, data osobistego złożenia w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu bądź data wpływu przez platformę ePUAP.

źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze