baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ruszyły wnioski o stypendium Burmistrza Stawiszyna

Do 15 lipca można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Stawiszyna za osiągnięcia w nauce, osiągnięcia artystyczne lub sportowe za rok szkolny 2022/2023. Wnioski należy złożyć w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie, osobiście lub za pośrednictwem poczty (liczy się data wpływu do urzędu). Formularz wniosku – do pobrania.

Stypendium Burmistrza Stawiszyna za osiągnięcia w nauce może być przyznane uczniowi, który spełnia co najmniej jedne z poniższych warunków:

  1. uzyskał na świadectwie szkolnym z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej
  • 5,7 – w klasach IV- VI
  • 5,5 – w klasach VII-VIII
  1. uzyskał tytuł laureata, finalisty lub wyróżnienie w konkursach, turniejach i olimpiadach przedmiotowych o zasięgu co najmniej powiatowym.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne może być przyznane uczniowi, który uzyskał tytuł laureata, finalisty lub wyróżnienie na poziomie co najmniej powiatowym w dziedzinie twórczości artystycznej, np. w dziedzinach: sztuki plastyczne, muzyka, teatr, literatura, fotografia, sztuki audiowizualne.

Stypendium Burmistrza Stawiszyna za osiągnięcia sportowe może być przyznane uczniowi, który zajął co najmniej miejsce III w klasyfikacji indywidualnej lub drużynowej w konkursie, zawodach, turniejach sportowych o zasięgu co najmniej regionalnym.

Szczegółowe warunki przyznawania stypendium określone są w uchwale nr XXXIX/268/2022 Rady Miejskiej w Stawiszynie z dnia 19 stycznia 2022 r. – do pobrania

W sprawach dotyczących stypendiów informacji udzieli Pani Aleksandra Bylica nr tel. 62 75-28-079, email: a.bylica@stawiszyn.pl

Źródło: Gmina i Miasto Stawiszyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze