Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ruszyły zbiórki w ramach XVIII edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych. Szkoły grają dla WOŚP

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zbiórki w ramach XVIII edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych, których koordynatorem jest sztab #5222 Powiat Kaliski.

Pieniążki zbierają głównie uczniowie szkół (zarejestrowani wolontariusze) z terenu powiatu kaliskiego, miasta Kalisza i jedna ostrowska szkoła. Do akcji włączyli się również sportowcy ze Szkoły Boksu i Kickboxingu „Ziętek Team”, a także pracownicy 9 oddziałów Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej. Zbiórki w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych potrwają do 26 stycznia, a wszystkie zebrane środki trafią do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku jest organizowana pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

W ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych zbiórki prowadzi łącznie 120 zarejestrowanych wolontariuszy. Wśród nich największą liczbę stanowią uczniowie, którzy pojawili się dziś w szkołach ze specjalnie oznaczonymi puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do akcji przystąpiły łącznie 44 szkoły (29 z terenu powiatu kaliskiego, 14 szkół z Kalisza i 1 szkoła z Ostrowa Wielkopolskiego). Warto zaznaczyć, że oprócz tradycyjnych puszek, w sztabie #5222 Powiat Kaliski, zarejestrowano również 6 wirtualnych eSkarbonek.

Zbiórki trwają do 26 stycznia. W tym dniu odbędzie się również tradycyjne podsumowanie, czyli Powiatowy Finał WOŚP, który zostanie przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie. Będzie to z pewnością ciekawe wydarzenie dedykowane dla zbierających wolontariuszy. W programie przewidziano m.in. : koncert Orkiestry Dętej z Liskowa, występy zespołów tanecznych działających przy GOK Lisków, trening zadaniowy boksu i kickboxingu klubu „Ziętek Team”, występy laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, konkursy i zabawy dla dzieci, a także podsumowanie zbiórek Kaliskich Imprez Zamkniętych. Dwa dni po zakończeniu Zbiórek, 28 stycznia, a więc w dniu Wielkiego Finału, do studia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów, która przekaże symboliczny czek z kwotą pieniężną zebraną podczas XVIII edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych.

Warto nadmienić, że podczas wszystkich dotychczasowych edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych wolontariusze zarejestrowani w sztabie koordynowanym przez Powiat Kaliski zebrali na rzecz WOŚP łączną kwotę 400 761, 73 złotych, z czego w minionym roku udało się zebrać aż 50 481 złotych!

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze