Rządowe wsparcie na rozwój wielkopolskich uczniów

Znamy wyniki konkursów ogłoszonych przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Kolejne środki trafią do wielkopolskich szkół w ramach trzech rządowych programów.

Cieszę się, że dzięki rządowym programom wielkopolscy uczniowie są objęci wsparciem na wielu płaszczyznach i mogą się nieustannie rozwijać – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Program „Posiłek w szkole i w domu” to projekt Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który skierowany jest zarówno do dzieci, uczniów, jak i osób starszych. Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. W 2022 r. wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach modułu 3 Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu”, na łączną kwotę 3 749 789,86 zł otrzymają 53 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe – 78 szkół z województwa wielkopolskiego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Planowany budżet Programu na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W roku budżetowym 2022 dofinansowanie otrzymało 127 organów prowadzących szkoły i placówki wychowania przedszkolnego (114 jednostek samorządu terytorialnego i 13 podmiotów innych niż jednostki samorządu terytorialnego), na realizację Programu w 367 placówkach oświatowych. Na rok 2022 do wielkopolskich placówek trafi 2 398 891,00 zł.

Z budżetu Wojewody Wielkopolskiego dofinansowane zostaną 84 zadania organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z województwa wielkopolskiego, na łączną kwotę 2 504 000,00. Z różnych form wypoczynku dofinansowanego z budżetu ma skorzystać około 10 700 dzieci i młodzieży z terenu województwa wielkopolskiego.

źródło: uw, fot.: archiwum

 

 

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Przywitanie wakacji z minionkami!

3 lipca 2022

Dziś Rajską Polaną zawładnęły minionki! Specjalnie dla najmłodszych, żółte stworzenia...

czytaj więcej»

III Letnia Szkoła Arteterapii w UAM-ie

3 lipca 2022

W dniach 25 i 26 czerwca Wydział gościł ponad 50...

czytaj więcej»

Biesiada Folkloru w Brzezinach

3 lipca 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 26. Biesiadę Folkloru...

czytaj więcej»

Koźminek doczekał się publikacji o swoich mieszkańcach!

3 lipca 2022

Wiele miast oraz gmin decyduje się na stworzenie wyjątkowych publikacji...

czytaj więcej»

Nabór do klubików dziecięcych

3 lipca 2022

Od 4 lipca 2022r. rozpoczyna się nabór dzieci do Klubu...

czytaj więcej»

Rekolekcje – Rozeznanie i walka duchowa

3 lipca 2022

W dniach od 15 do 17 lipca w Parafii Św....

czytaj więcej»