Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Samorząd dla Dziedzictwa 2022 – Kalisz wśród najlepszych!

Kalisz uzyskał nominację do grona najlepszych gmin realizujących Gminne Programy Opieki nad Zabytkami. To decyzja jury, organizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”.

Z ogromną dumą informujemy, że decyzją jury konkursowego pod przewodnictwem prof. Moniki Murzyn-Kupis z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zatwierdzoną przez Generalnego Konserwatora Zabytków dr. Jacka Selina, w kategorii duże i średnie gminy miejskie (powyżej 50 tysięcy mieszkańców) Miasto Kalisz otrzymało nominację w tegorocznym Konkursie. W tej kategorii nominację otrzymało także Miasto Zabrze.

Ogólnopolski konkurs „Samorząd dla Dziedzictwa” organizowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalnego Konserwatora Zabytków. Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje procedurę konkursową w imieniu Generalnego Konserwatora Zabytków oraz pełni funkcję sekretariatu konkursu.

Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie najlepszych wzorców w zakresie opracowywania i wdrażania gminnego programu opieki nad zabytkami. Konkurs jest skierowany do samorządów gminnych, które wzorowo wywiązują się z obowiązku tworzenia i realizacji tych programów. Zgłoszenia oceniane są w 3 kategoriach: duże i średnie gminy miejskie, małe gminy miejskie, oraz gminy miejsko-wiejskie i wiejskie.

W maju Prezydent Miasta Kalisza zgłosił Gminny Program Opieki nad Zabytkami dla Miasta Kalisza na lata 2017-2020 oraz jego wdrażanie do III edycji Konkursu.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie „Samorząd dla Dziedzictwa” odbędzie się podczas uroczystego spotkania Warszawie w listopadzie 2022 r.

Nagrodzone samorządy, laureaci i wyróżnieni, otrzymają dyplomy oraz pamiątkowe tablice. Dodatkowo, Narodowy Instytut Dziedzictwa wyprodukuje filmy promujące dziedzictwo kulturowe gmin, które otrzymają tytuł laureata konkursu, udzielając gminie nieodpłatnej licencji na jego rozpowszechnianie.

źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze