baner_AK
reklama-SWWS

Samorządowcy z wizytą w Akademii Kaliskiej

Podczas wczorajszego spotkania na Wydziale Nauk o Zdrowiu samorządowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą Akademii Kaliskiej. Władze uczelni przedstawiły również koncepcje i pomysły przyszłego rozwoju.

Parę miesięcy temu samorządy naszego regionu przyjęły uchwały, popierające pomysł utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego i Wydziału Lekarskiego. Rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła podziękował zgromadzonym za wsparcie i zaangażowanie w cały projekt.

Podpisaliście Państwo porozumienia z uczelnią, dzięki czemu studenci, kształcący się w zawodzie lekarza, będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w szpitalach, którymi zarządzacie. Za to również chciałem Wam gorąco podziękować. Prace nad powołaniem Uniwersytetu Kaliskiego już ruszyły. Ustawa jest w Sejmie i teraz od posłów zależy, jak szybko zostanie ona przyjęta – powiedział podczas spotkania rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła.

Obecnie współpracujemy z wieloma samorządami. Oczywiście najczęściej i najefektywniej z miastem Kaliszem. Ta współpraca jest dwustronna – mówił dyrektor administracyjny, zastępca kanclerza Łukasz Mikołajczyk.

Po krótkim poczęstunku goście mieli okazję obejrzeć Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej dla pielęgniarek i położnych oraz zwiedzić Muzeum Pielęgniarstwa, którego pomysłodawcą i autorem jest Tomasz Gięda. W geście wdzięczności, władze uczelni podarowały zgromadzonym także miody pochodzące z akademickiej pasieki.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z Ostrzeszowa, Ostrowa, Milicza, Liskowa, Krotoszyna, Sulmierzyc, Kalisza, Turku, Koźminka, Brzezin, Kępna, Łęki Opatowskiej, Chocza, Pleszewa, Dobrzycy, Blizanowa, Perzowa, Wrześni, Stawiszyna i Jarocina. Uczelnię, poza rektorem, reprezentowali m. in. kanclerz Grzegorz Szymański oraz dyrektor administracyjny Łukasz Mikołajczyk.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze