baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Scena Studio zaprasza na KNEDLOVE

Tym razem, w ramach cyklu zagości niezwykły duet z Krakowa – Eliza Sicińska i Kacper Chmura. Eliza gościła w Kaliszu już dwukrotnie, najpierw z kobiecym trio ORNERY BROAD (org. CKiS), później z HOT TAMALES (org. Stowarzyszenie ProKalisia). Czas na kolejną odsłonę, która już 25 lutego o 19:00 w CKiS.

Eliza Sicińska to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. W roku 2018 otrzymała stypendium European Blues Union, dzięki któremu wzięła udział w warsztatach Little Steven’s Blues School w Norwegii i miała okazję nagrywać w słynnym Juke Joint Studio w Notodden. W swoim dorobku ma dwa wydawnictwa płytowe („Hot Tamales” w 2016 i „Ornery Broad” w 2020).

Kacper Chmura to z kolei gitarzysta i kompozytor. Gra doroczne koncerty z zespołem WIELKOLUD, więc ma dużo czasu na rozwijanie swoich pasji. Jest inżynierem, chociaż przyznaje się do tego tylko przed rodziną. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Niezwykle wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl.

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze