SCHOLA CANTORUM 2021 zakończone

Mimo, że od ponad roku żyjemy w świecie, którym rządzi pandemia, wbrew wątpiącym, czy uda się nadać najstarszemu miastu w Polsce ulotne barwy średniowiecza, renesansu i baroku choć na kilka dni, 43. Festiwal SCHOLA CANTORUM odbył się, jak nakazuje wieloletnia tradycja.

Choć formuła, w której sympatycy muzyki i sztuki dawnej przez cztery dni mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, daleko odbiegała od przyjętej i stanowiła duże wyzwanie dla organizatorów i uczestników, spełniła swoje najważniejsze zadanie – podtrzymywanie ponad czterdziestoletniej tradycji, której nie wolno zaprzepaścić. Organizatorzy kierują słowa podziękowania ku Mecenasom, bez których SCHOLA nie mogłaby istnieć i oddychać, a są nimi: Miasto Kalisz, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, PKO Bank Polski. 

„43. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej żegna się i zgodnie z przesłaniem Miasta Kalisza dopisuje historię do jego dziejów. Ogromna życzliwość Władz Miasta sprawiała i sprawia, że muzyka dawna może brzmieć, a jej barwy nadawać koloryt prastarym murom i rozsławiać Kalisz w kraju i poza jego granicami. Jesteśmy Władzom Miasta za to ogromnie wdzięczni!” – mówią przedstawiciele Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”.

Źródło: Schola Cantorum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze