baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Schron bojowy otwarty!

Fundacja „Walkiria” zaprasza 1 maja br. na otwarcie do zwiedzania polskiego schronu bojowego z 1939 roku zlokalizowanym w Szczypiornie. W obiekcie znajduje się izba muzealna zawierająca zrekonstruowany drewniany stół pod ckm, replikę ciężkiego karabinu maszynowego wz.30, tablice informacyjne oraz liczne artefakty.

Dodatkowo na elewacji zewnętrznej schronu wykonana jest historyczna rekonstrukcja farbomaskowania. 1 maja dodatkową atrakcją będzie ckm wz. 30 strzelający na gaz, który na co dzień znajduje się na wyposażeniu Izby Tradycji i GRH 25 Dywizji Piechoty w Cekowie. Wspomniana Izba Tradycji zaprezentuje również inne repliki broni. Podczas wydarzenia obecni będą kolekcjonerzy, którzy zaprezentują zbiory militariów z okresu II wojny światowej. Wśród uczestników otwarcia schronu będzie także stowarzyszenie Cekowska Grupa Poszukiwawcza „Leszy”. Fundacja zaprasza do zwiedzania schronu w godzinach 11-16 na ulicę Pogodna 6 w Kaliszu. Wstęp jest wolny.

Źródło: Fundacja „Walkiria”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze