baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Sekrety zza kulis

63. Kaliskie Spotkania Teatralne to przede wszystkim ciekawe spektakle, których prezentacja – poza prologiem w Katowicach – odbędzie się m.in. w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego już od 6 maja. Warto jednak zwrócić również uwagę na imprezy towarzyszące Festiwalowi Sztuki Aktorskiej. W czwartek, 11 maja, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na spotkanie z Jackiem Kałuckim, aktorem rodem z Kalisza i jego wydaną w tym roku książką „Sekrety zza kulis”.

JACEK KAŁUCKI urodził się w Kaliszu w grudniu 1953 roku. Jest aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, reżyserem, felietonistą, kabareciarzem oraz autorem tekstów i sztuk teatralnych. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz warszawskiej PWST wielką popularność – przede wszystkim wśród młodych widzów – zdobył dzięki programom telewizyjnym emitowanym pod koniec lat 80. i w 90. pt. „Wyprawy profesora Ciekawskiego” i „Ciuchcia”. Grał tam Docenta Doświadczalskiego. Jest autorem piosenek, aktorem śpiewającym i dubbingowym. Swojego głosu użyczył między innymi w takich produkcjach jak: „Pokémon”, „Inspektor Gadżet – Misja specjalna” oraz „Muppety z kosmosu”. Nagrał kilka audiobooków.

Wystąpił w ponad 60 obrazach kinowych i telewizyjnych: „Konopielka”, „Fachowiec”, „Ogród Luizy”, „Tato” czy „Czarny czwartek”. W filmach grywa najczęściej drugoplanowe role, które jednak zapadają w pamięci widzów. Od 2007 wciela się w postać Krzysztofa Jaworskiego w serialu „Barwy szczęścia”.

Kałucki jako Jacek Hempel napisał trzy jednoaktówki: „Jakoś to będzie”, „Będzie tylko lepiej” i „Za lepsze czasy”, a pod koniec lutego 2023 roku odbyła się premiera jego wspomnieniowej książki „Sekrety zza kulis”. Spotkanie z aktorem, które odbędzie się w czwartek, 11 maja o godzinie 16.00 w Malarni teatru lub festiwalowym namiocie, poprowadzi Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

SEKRETY ZZA KULIS

Kim są ludzie, którzy tworzą spektakle, przedstawienia, filmy, programy telewizyjne i rozrywkowe? To z pewnością niezwykłe osoby, z ogromną wiedzą, wyjątkowymi umiejętnościami, które dla swojej widowni są w stanie poświęcić właściwie wszystko! Oglądając efekty ich pracy, rzadko zastanawiamy się nad tym, że są to jednocześnie normalni ludzie, z krwi i kości, którzy niewiele mają wspólnego z kreowanymi przez nich postaciami. Jeśli interesują Cię prawdziwe historie, opowieści z zaplecza scen i kamer, to „Sekrety zza kulis” Jacka Kałuckiego są lekturą właśnie dla Ciebie.

Słowo od Autora: „Ponieważ bardzo często różne zdarzenia czy anegdoty są przypisywane niewłaściwej osobie lub przeinaczane, postanowiłem zebrać tylko te, w których sam uczestniczyłem, albo takie, które znam z relacji głównego bohatera. Występują tu między innymi: Ewa Demarczyk, Bożena Dykiel, Krystyna Janda, Irena Kwiatkowska, Ewa Wiśniewska, Piotr Fronczewski, Gustaw Holoubek, Tadeusz Łomnicki, Zdzisław Maklakiewicz, Wojciech Pokora, Andrzej Wajda i wiele innych znamienitych postaci polskiej kultury. Jednocześnie jest tu zawarty spory wycinek mojego prywatnego i zawodowego losu, który sam sobie zgotowałem”.

Źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze