baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Seminarium szkoleniowe „Ochrona przeciwpożarowa– od podstaw”.

W miniony czwartek 23 marca w Pałacu Tłokinia obok Kalisza odbyło się seminarium szkoleniowe pt. „Ochrona przeciwpożarowa– od podstaw”.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolski Koło w Kaliszu we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu i Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Kaliszu.

Otwarcia seminarium dokonał Przewodniczący Koła SITP w Kaliszu Paweł Sobczak oraz Komendant Miejski PSP w Kaliszu st. bryg. Tomasz Polak.

Program seminarium obejmował:

  • Podstawowe wymagania dotyczące gaśnic, w tym zasady wyposażenia, przeglądów, wymagań UDT.
  • Podstawowe wymagania dotyczące hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych, zasady pomiarów wydajności.
  • Praktyczne zasady zabezpieczenia przejść instalacyjnych przez ściany oddzielenia przeciwpożarowego.

W seminarium wzięli udział funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych z terenu województwa Wielkopolskiego, pod przewodnictwem pełniącego obowiązki Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu bryg. Daniela Kuchowicza oraz rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, przedstawiciele organów administracji architektoniczno-budowlanych i organów nadzoru budowlanego, projektanci, osoby związane zawodowo z ochroną przeciwpożarową i bhp.

Źródło: KM PSP Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze