Seria kradzieży i włamań zakończona zatrzymaniem

Działania funkcjonariuszy z pionu kryminalnego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o serię kradzieży i włamań na terenie Kalisza. 19-latek usłyszał już zarzuty w sprawie – grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali po kilkumiesięcznym dochodzeniu 19-letniego kaliszanina. Funkcjonariusze już wiedzą, że mężczyzna ma na koncie, kilkanaście kradzieży i włamań. Od grudnia ubiegłego roku 19-latek włamał się do 8 pomieszczeń piwnicznych. „Specjalizował się” również w okradaniu pojazdów. Najczęściej, korzystał z faktu, że użytkownicy aut pozostawiali pojazdy otwarte. Jego łupem padały pozostawione wewnątrz elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny.

Nad ustaleniem sprawcy przestępstw pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że z przestępstwami może mieć związek 19-letni mieszkaniec Kalisza. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili podejrzanemu zarzuty. 19-latek odpowie za 15 kradzieży i włamań na terenie Kalisza. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze