baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Sesja rady powiatu. Dla kogo kolejne stanowiska? – relacja minuta po minucie

Przed tygodniem na starostę kaliskiego Jana Adama Kłysza. Wybór ten wywołał duże kontrowersje, bowiem Kłysz wygrał rywalizację z klubowym kolegą, ustępującym starostą Krzysztofem Nosalem. Najpewniej pomogły mu w tym głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości. Lokalny PSL zainicjował w ostatnich dniach postępowanie wobec Jana Adama Kłysza za niepodporządkowanie się dyscyplinie klubowej.

12.40 – Na koniec publikujemy jeszcze zdjęcie nowych członków zarządu powiatu kaliskiego

12.31 – Zarząd Rady Powiatu wybrany. Czas na wybór członków komisji stałych. My jednak już kończymy naszą relację.

12.28 – Zbigniew Słodowy w imieniu Ziemi Kaliskiej Razem zapewnia wsparcie dla zarządu powiatu kaliskiego, mimo braku formalnej koalicji. Ziemia Kaliska Razem informuje, że poparcie jest czasowe i potrwa do września, kiedy to na nowo zostanie podjęta decyzja o kontynuowaniu współpracy bądź jej zerwania.

12.27 – Jan Adam Kłysz gratuluje nowo wybranym członkom

12.24 – 15 za, 4 przeciw, 2 wstrzymujących się. Zbigniew Słodowy ostatnim członkiem zarządu powiatu!

12.17 – Ostatnim kandydatem na członka zarządu jest Zbigniew Słodowy, dotychczasowy wicestarosta z Ziemi Kaliskiej Razem. Jego kandydatura potwierdza obecny układ sił w radzie, oparty na porozumieniu Prawa i Sprawiedliwości, Ziemi Kaliskiej Razem i starosty Jana Adama Kłysza.

12.08 – 15 za, 2 przeciw, 4 wstrzymujące – to wyniki głosowania na Krzysztofa Dziedzica, który został wybrany członkiem zarządu powiatu kaliskiego

11.48 – Kolejnym kandydatem na członka zarządu – Krzysztof Dziedzic radny Prawa i Sprawiedliwości.

11:46 – 14 głosów za , 3 przeciw, 4 wstrzymujące się – Ewa Woźniak członkinią zarządu powiatu kaliskiego

11.31 – Ewa Woźniak, obecna pracownik Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, kandydatem na członka zarządu powiatu

11.29 – 14 głosów za, 1 przeciw, 6 wstrzymujących się – Paweł Kaleta wybrany na wicestarostę kaliskiego

11.20 – Rozpoczyna się głosowanie nad wyborem wicestarosty. Paweł Kaleta nie ma kontrkandydata

11.10 – Starosta Kłysz stwierdził, że wyłoniła się większość gotowa do pracy na rzecz powiatu. Kłysz zgłasza na stanowisko wicestarosty kaliskiego Pawła Kaletę z Prawa i Sprawiedliwości, który propozycję przyjął.

11.08 – Przemawia starosta Jan Adam Kłysz. Odnosi się on do zarzutów stawianych mu przez ostatni tydzień. Chce on swoją pracą przywrócić swój honor, który zdaniem Kłysza został przez ostatni tydzień zszargany.

11.05 – Wincenty Nowak wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Otrzymał on 16 głosów za, 4 radnych wstrzymało się. Jeden radny oddał głos nieważny

11.00 – Kolejna przerwa

10.58 – Trwa głosowanie nad wyborem Nowaka na wiceprzewodniczącego rady powiatu

10.43 – Ustępujący wiceprzewodniczący Krzysztof Dziedzic zgłosił Wincentego Nowaka (PiS) na wiceprzewodniczącego rady powiatu kaliskiego. To jedyny zgłoszony kandydat. Przewodniczący Artur Szymczak ogłosił 10 minutową przerwę po której nastąpi głosowanie.

10.38 – Dokonano również innych zmian w porządku obrad m.in ustalenie składu osobowego komisji

10.32 – Dodano również punkt dotyczący wyboru wicestarosty kaliskiego

10.30 – Do porządku obrad dodano punkt o wybór nowego wiceprzewodniczącego rady powiatu kaliskiego

10.24 – Krzysztof Dziedzic (PiS) złożył rezygnację z wiceprzewodniczącego rady powiatu kaliskiego

10.23 – Trwa stwierdzenie kworum. Wszyscy radni są obecni

10.15 – Studencki kwadrans w Starostwie. Radni powoli zajmują swoje miejsca, więc za chwile należy spodziewać się wznowienia obrad po ponad tygodniowej przerwie.

10.06 – Należy się dziś spodziewać uzupełnienia składu zarządu powiatu

10.00 – O godzinie 10.00 miało wznowione zostanie posiedzenie Rady Powiatu Kaliskiego. Najpewniej czeka nas kilkuminutowe opóźnienie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze