baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Sezon dla jednośladów rozpoczęty! Odnotowano pierwsze zdarzenia drogowe

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 470. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 39-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Harley-Davidson 44-latkowi. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał kierowca jednośladu, który został przetransportowany do szpitala. W sprawie wypadku prowadzone będzie postępowanie, aby szczegółowo wyjaśnić jego przebieg.

Do kolejnego zdarzenia doszło jeszcze tego samego dnia na skrzyżowaniu ul. Górnośląskiej i Polnej w Kaliszu. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 81-letni kierowca osobowej skody podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu z przeciwka kierowcy motocykla marki Suzuki. 42-letni motocyklista, aby uniknąć zdarzenia wykonał gwałtowny manewr w wyniku czego pojazd przewrócił się na jezdnię. Na szczęście żaden z uczestników tej kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W następny dzień weekendu doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty. Jak wstępnie ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, 62-letni kierowca toyoty nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa” (A-7) i doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem, jadącym ul. Rzymską. W wyniku tego zdarzenia 65-letni rowerzysta doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala. W sprawie wypadku prowadzone będzie postępowanie, które szczegółowo wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje do kierujących samochodami oraz motocyklami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych. Traktowanie drogi jak toru wyścigowego dla motocykli kończy się niejednokrotnie tragedią. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń, więc sami ich nie stwarzają, chroniąc życie swoje, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety zdarzają się i tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych.

Ważne jest także zachowanie kierujących samochodami wobec kierujących jednośladami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiany pasa ruchu, nie upewniwszy się, czy taki manewr można bezpiecznie wykonać, to jedne z głównych wykroczeń popełnianych przez kierowców samochodów. Osoby siedzące za kierownicą samochodów powinny pamiętać, że motocykliści i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni. Miłośnicy jednośladów już wyjeżdżają na drogi rozpoczynając sezon, a więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo kierującego motocyklem, bądź rowerem.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze