baner_FBAnt
Baner AWS
Siatkarki Energ MKS Kalisz w meczu z BKS Bielsko-Biała

Siatkarki Energa MKS Kalisz w tarapatach!

W spotkaniu zamykającym 21. serię gier Tauron Ligi, nasze siatkarki na wyjeździe uległy BKS Bostik Bielsko – Biała 3:1, który tym samym zapewnił sobie prawo gry w ćwierćfinale rozgrywek.

Ten mecz był ważny pod kątem rozstrzygnięcia kwestii awansu do ćwierćfinału Tauron Ligi i niestety, ale nie skończył się pozytywnie dla naszego zespołu. Nasze rywalki, BKS Bostik Bielsko-Biała, pokonały Energę MKS Kalisz w czterech setach i zapewniły sobie prawo gry w ćwierćfinale rozgrywek.

Pierwszy set nie zwiastował kiepskiego zakończenia. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle była Aleksandra Dudek, a dodatkowo jej koleżanki czuły się bardzo pewnie na polu serwisowym i to przełożyło się na pewne zwycięstwo 25:21.

W drugiej partii kaliszanki również do pewnego momentu czuły się na boisku bardzo dobrze. Niestety przy stanie 11:8 dla przyjezdnych boisko z powodu kontuzji opuścić musiała środkowa Sonia Kubacka, a w szeregach kaliskiej ekipy nie było już nominalnej środkowej. Sonie zastąpiła Oriana Miechowicz, co okazało się przełomowym momentem całego meczu. Rywalki MKS-u w końcowej fazie tej partii odwróciły jej losy i choć przegrywały 15:18, zdołały wygrać 25:21.

Kolejne dwie partie to już zdecydowana przewaga gospodyń, szczególnie w trzeciej partii zawodniczki z Bielska – Białej zdominowały drużynę gości

O trzeciej części gry właściwie można napisać jedynie, że się odbyła. W drużynie z Wielkopolski totalnie siadło przyjęcie i nie było nawet możliwości, by nawiązać walkę z przeciwniczkami. Energa MKS w trwającym zaledwie 19 minut secie zdołał wygrać jedynie osiem akcji.

W ostatniej serii gier fazy zasadniczej za tydzień Energa MKS podejmie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, a BKS Bostik – ŁKS Commercecon Łódź.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (21:25, 25:21, 25:8, 25:18)

BKS Bostik: Polak, Kazała, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Drabek (libero) oraz Bartkowska, Chmielewska, Borowczak.

Energa MKS: Gajewska, Dudek, Kubacka, Drużkowska, Żurowska, Łukasik, Bałuk (libero) oraz Miechowicz, Mucha, Kucharska.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!