2-Latarnik-1200x200-Zyczenia-Wielkanocne-Uniwersytet-Kaliski-baner-2024
Baner 3D
baner_GM

Siatkarki i szczypiorniści na fali. Trwa dobra passa Energi MKS-u Kalisz

Bardzo dobrze w nowy rok weszły obie kaliskie drużyny grające w najwyżej klasie rozgrywkowej. Siatkarki wygrały swój czwarty mecz z rzędu, szczypiorniści awansowali zaś do 1/4 finału Pucharu Polski.

Siatkarki w 17. kolejce spotkań TAURON Ligi podejmowały w Kaliszu ekipę Grot Budowlanych Łódź. Po pierwszym secie, który padł łupem przyjezdnych, kaliszanki odrobiły straty w drugim secie, wychodząc ze stanu 17:21 na 27:25. Nakręciło to ekipę gospodarzy, która w kolejnej części meczu oddała zaledwie 14 punktów. Ostatni set był wyrównany od początku do prawie samego końca. Dzięki grze Karoliny Drużkowskiej nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 24:21, Ewelina Żurowska zakończyła mecz stanem 25:23.

Już w najbliższą niedzielę w Legionowie drużyna Energi MKS-u będzie miała szansę na podtrzymanie dobrej passy.  Początek meczu o godzinie 20:30.

MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 27:25, 25:14, 25:23)

MKS Kalisz: Karolina Drużkowska (19), Ewelina Żurowska (15), Justyna Łukasik (12), Aleksandra Cygan (9), Aleksandra Dudek (6), Sylwia Kucharska (5), Kinga Wysokińska (libero) oraz Emilia Mucha (10)
Budowlani: Małgorzata Lisiak (8), Martyna Łazowska (6), Zuzanna Górecka (13), Weronika Centka (3), Monika Fedusio (12), Julia Szczurowska (14), Justyna Łysiak (libero) oraz Anna Lewandowska, Ana Cleger (12), Paulina Damaske (1)

Zaraz po zakończonym zwycięstwem meczu nad Górnikiem Zabrze, kaliscy szczypiorniści zmierzyli się z ekipą Sandry SPA Pogoń Szczecin w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Mecz należał do bardzo zaciętych, minimalne prowadzenie na przerwę wypracowali kaliszanie (12:11). W drugiej połowie do głosu doszła drużyna przyjezdnych, jednak rzutem Kacpra Adamskiego w ostatniej chwili meczu, przed naszymi szczypiornistami stanęła szansa na wygranie w rzutach karnych. Energa MKS Kalisz wygrała 4:2, także dzięki dwóm rzutom karnym obronionym przez Łukasza Zakrete. W niedziele kolejne piłkarskie emocje, w kaliskiej Arenie nasi szczypiorniści podejmą Azoty Puławy. Spotkanie rozpocznie się o 18:30.

Energa MKS Kalisz – Sandra SPA Pogoń Szczecin 23:23 (12:11) karne 4:2

Energa MKS: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Piotr Krupa 6, Miłosz Bekisz 3, Konrad Pilitowski 3, Bartłomiej Tomczak 3, Gracjan Wróbel 3, Maciej Pilitowski 2, Kacper Adamski 1, Kamil Pedryc 1, Marek Szpera 1, Mateusz Kus, Stanisław Makowiejew.

Źródło: Energa MKS Kalisz