baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Sierpniowe żniwa inwestycyjne

W okolicznych miejscowościach odbywają się tradycyjne dożynki, czyli święto dziękczynne za tegoroczne plony. Czy w Kaliszu mamy być za co wdzięczni, jeżeli chodzi o inwestycje?

Wydaje się, że możemy z nadzieją spoglądać w przyszłość, ponieważ prace, które najbardziej ciążą – czyli te drogowe – nieco przyspieszyły. Oby zapału nie ostudziła tym razem pogoda. Nie inaczej jest na innych kaliskich placach pewnych budowlańców. Przyjrzyjmy się im pokrótce.

Zacznijmy więc od dróg i dziur. A konkretnie dziury w Śródmiejskiej, która czekała na separator, ale się go nie doczekała i została zasypana. Dzięki temu prace na tym odcinku ulicy powinny w końcu przyspieszyć i dołożyć przysłowiową cegiełkę do zakończenia inwestycji. Na drodze wojewódzkiej 450 prace także jakby przyspieszyły. Pojawiają się chodniki, zatoki czy kolejne warstwy asfaltu, a postępy widać zarówno na Częstochowskiej, jak i Nowym Świecie. O Rajskowskiej pisaliśmy zazwyczaj pozytywnie. Nie inaczej będzie tym razem. Ulica jest praktycznie ukończona, pozostał do dokończenia most i połączenie go z gotowymi już dwoma odcinkami po obu stronach rzeki. Praca wre na Puckiej i Toruńskie i z panującego tam chaosu i kupy piachu wyłania się zaplanowany przebieg ulic. Niezwykle sprawnie przebiegł remont ulicy Konopnickiej. Możemy korzystać już z nowej nawierzchni, parkingów czy chodników. Mamy nadzieję, że firma równie sprawnie poradzi sobie z rozpoczętym niedawno remontem alei Wojska Polskiego. Start był obiecujący i oby ten poziom utrzymał się już do końca. W ostatnich dniach sierpnia rozpoczęła się przebudowa ulicy Dębowej. Nie spowoduje to wielkiego paraliżu w mieście, bo jest to raczej droga lokalna, ale jej mieszkańcy muszą na parę tygodni uzbroić się w cierpliwość.

Bloki rosną i rosną bardzo szybko. Czy to wyścigi? Chyba nie ma sensu skupiać się tutaj na każdej inwestycji z osobna, bo na każdej z nich widoczne są postępy, co możecie sprawdzić na aktualnych zdjęciach na #MapaInwestycji.

Coś jeszcze? Tak! Wznowienie prac nastąpiło przy budowie kościoła na Chmielniku. Jak za pstryknięciem palca pojawiła się konstrukcja kolejnej hali w Parku Panattoni przy ul. Rozwojowej. Z kolei biurowiec spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe prezentuje się już prawie w pełnej krasie. Równie szybko powstają dwa niemieckie markety – ALDI przy Podmiejskiej i LIDL przy Stawiszyńskiej. Obok tego ostatniego powstanie jeszcze dodatkowo dziwny, bo dosyć wąski, a wysoki budynek, prawdopodobnie mieszkalny. Ponownie ruszył także remont siedziby Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Czego możemy się spodziewać? Remontu ulicy Budziszyńskiej… nie tak prędko. Dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji zostały unieważnione. Przetarg na boisko przy I LO także nie skończył się tak, jak byśmy chcieli. Tutaj nie zgłosiła się żadna firma. Wyłoniony został wykonawca dwóch budynków KTBS przy Stawiszyńskiej – FB Marek Antczak. Znamy też firmy, które chciałyby wybudować Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne przy ul. Żwirki i Wigury. Jedna oferta jest korzystna pod względem finansowym, więc prawdopodobnie wygra. Wybranego wykonawcę mają też zadania: Zagospodarowanie Cmentarza Komunalnego, budowa Pumptracka, budowa tężni solankowej. Nowościami są przetargi, w których miasto szuka wykonawcy na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 21 czy na przebudowę schodów wejściowych na Cmentarz Miejski przy Rogatce.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze