reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Siła Sztuki” w kolejnej odsłonie „Kina na Sztuki”

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Kino na Sztuki”. 9 grudnia o godzinie 18.00, zaprezentowany zostanie film „Siła Sztuki”, którego producentem, autorem scenariusza i reżyserem jest Werner Jerke.

„Siła Sztuki” to obraz dokumentalny opowiadający o legendarnej warszawskiej formacji artystycznej Gruppa, której członkiem był Marek Sobczyk. W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu od dzisiaj, jest prezentowana wystawa obrazów Marka Sobczyka „Malarstwo bez metafory, metafora bez malarstwa”. Kuratorem tej ekspozycji jest prof. Waldemar Baraniewski. Piątkowy seans w „galeryjnym kinie” to wydarzenie towarzyszące wystawie, a możliwy jest dzięki uprzejmości reżysera filmu Wernera Jerke.

W filmie występują członkowie formacji: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk, Ryszard Woźniak  oraz kuratorka i historyczka sztuki Anda Rottenberg. Gruppa to, jak zgodnie twierdzą krytycy i krytyczki: „jeden z najbardziej wyrazistych fenomenów, jakie zaistniały w polu sztuki lat 80. w Polsce”.

Źródło: GJT

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze