Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Silny wiatr, burze i alert II stopnia, czyli co nas pogodowo czeka w poniedziałek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenie II stopnia dla naszego miasta oraz regionu. Spodziewany jest porywisty wiatr, ale i silne burze.

Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr ma być północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia. Z północy na południe regionu przemieszcza się aktywny front atmosferyczny, któremu towarzyszą przelotne opady deszczu, miejscami także burze. Podczas burz porywy wiatru miejscami mogą dochodzić do 100 km/h. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest zanik burz w Wielkopolsce oraz ich pojawianie się miejscami na obszarze województwa łódzkiego. Podczas burz porywy wiatru nadal mogą osiągać 100 km/h. Trudne warunki pogodowe mają potrwać do godziny ok. 16:00.

Źródło: IMGW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze