Skarżyński i Wojtyła w Radzie Politycznej PiS

Tadeusz Skarżyński i Błażej Wojtyła głosami delegatów z całego kraju, zostali
wybrani do Rady Politycznej. Wybór został dokonany podczas VI Kongresu Prawa
i Sprawiedliwości. Prezesem partii został ponownie Jarosław Kaczyński.

Kongres PiS, podczas którego dokonano wyboru prezesa partii, Rady Politycznej oraz Krajowej Komisji Rewizyjnej, odbył się w sobotę w Warszawie. Okręg kalisko – leszczyński w czteroletniej kadencji Rady Politycznej reprezentowany będzie przez Tadeusza Skarżyńskiego oraz Błażeja Wojtyłę. Rada Polityczna jest najwyższą władzą uchwałodawczą PiS, w skład której wchodzą: prezes PiS, wiceprezesi, skarbnik, sekretarz generalny PiS oraz parlamentarzyści będący członkami PiS.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Politycznej odbyło się w niedziele podczas, którego dokonano wyboru wiceprezesów partii. Wiceprezesami zostali Beata Szydło, Mateusz Morawiecki, Joachim BrudzińskiMariusz Błaszczak, Mateusz Kamiński oraz Antoni Macierewicz.

Podczas posiedzenia poruszono wiele ważnych spraw dla Polski. „Trzeba się pochylać nad sprawami ludzi. Obojętność może mieć fatalne skutki. To my jesteśmy dla narodu, społeczeństwa i obywateli, nie odwrotnie” – wskazywał prezes Jarosław Kaczyński. Podkreślał, że należy zrobić wiele dla polskiej wsi, a Prawo i Sprawiedliwość ma w tej sprawie bogatą agendę i zawsze było i jest z tego dumne, że reprezentuje polską wieś. „Musimy bronić Polskiego Ładu w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Naszą specjalnością są rozmowy z Polakami. Musimy odwiedzić wszystkie powiaty i przekonać, że nikt na Polskim Ładzie nie straci, wszyscy zyskają” – dodał. Podczas niedzielnego przemówienia prezes PiS skupił się przede wszystkim na programie Polski Ład, a także kwestii nepotyzmu w polityce.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze