Składanie wniosków do „Samorząd pro familia 2021″ wydłużone

W odpowiedzi na postulaty samorządowców, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie „Samorząd pro familia 2021″, ale w związku z pandemią mają trudności z zebraniem wymaganej dokumentacji, wydłużono termin nadsyłania zgłoszeń do 16 kwietnia.

Celem konkursu „Samorząd pro familia 2021″ jest docenienie tych samorządów, które wykazują się szczególnymi działaniami na rzecz rodzin. Pierwotny termin składania zgłoszeń w konkursie upływał z końcem marca.

Docierały do nas liczne sygnały ze strony samorządów, które chciałyby wziąć udział w konkursie, ale z powodu pandemii mają trudność z zebraniem wymaganej dokumentacji w tym terminie. Ponieważ bardzo zależy nam, by każdy, kto jest zainteresowany, miał szansę na zgłoszenie, zdecydowaliśmy o wydłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 16 kwietnia” – wyjaśnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Samorząd pro familia 2021″ – na czym polega?

Tytuł „Samorząd Pro Familia 2021″ otrzyma tylko 5 samorządów w Polsce. Istnieje także możliwość przyznania maksymalnie trzech wyróżnień za szczególnie kreatywny i nieszablonowy element polityki prorodzinnej realizowany przez samorząd. Zgłoszenia do konkursu „Samorząd Pro Familia 2021″ można nadsyłać do 16 kwietnia na adres pro_familia@mrips.gov.pl. Strona internetowa konkursu to: www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021. Tam też znajduje się regulamin oraz dokumenty konkursowe:

  • formularz do opisu długofalowej strategii działań podejmowanych przez samorząd w ramach polityki prorodzinnej,  formularz zgłoszeniowy, ankieta, w której samorządy odpowiadają m.in. na pytania dotyczące nakładów budżetowych na politykę rodzinną, korzystania z rządowych programów skierowanych do rodzin, czy przyznawanych we własnym zakresie uprawnień i stypendiów. Pierwszy etap polega na ocenie wypełnionej ankiety.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą dodatkowo analizowane osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej. Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii oraz 3 samorządy do wyróżnienia.

Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej 7 maja. W trzecim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej wybierze po 1 samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł Samorząd Pro Familia 2021.

Źródło: MRiPS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze