reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

SKRZYPCOWY CZAR Marty Magdaleny Lelek

Koncert skrzypcowy to wyjątkowa okazja do zaprezentowania niezwykłej techniki i finezji w posługiwaniu się tym szlachetnym instrumentem – szczególnie w wykonaniu wybitnych solistów. 17 listopada w Filharmonii Kaliskiej zobaczymy jeden z największych młodych polskich skrzypcowych talentów – Martę Magdalenę Lelek, która zinterpretuje wirtuozowski Koncert skrzypcowy h-moll op. 61Edwarda Elgara.

Unieść poważne i skupione spojrzenia publiczności, a przy tym wykonać wyczekiwane przez słuchaczy techniczne fajerwerki zapisane w partyturze przez słynnego kompozytora o niebagatelnym dorobku – już samo w sobie jest wyzwaniem dla każdego solisty. Interpretacja zaś poprowadzona w niepowtarzalnym, osobistym stylu, do tego z rzadko spotykaną lekkością może przytrafić się wyłącznie najlepszym i oczarować nawet najbardziej wymagających melomanów.

Kaliska publiczność będzie miała doskonałą okazję doświadczyć niezwykłego popisu umiejętności jednej z najwybitniejszych skrzypaczek młodego pokolenia Marty Magdaleny Lelek już 17 listopada podczas koncertu Skrzypcowy Czar. Solistka zaprezentuje Koncert skrzypcowy h-moll op. 61, wybitnego brytyjskiego  kompozytora Edwarda Elgara. To dzieło słynące z bardzo wysokiego stopnia trudności solowej partii skrzypiec, ze względu na gęstość faktury oraz pełną zmian narrację, które słuchaczom dadzą pełny wachlarz muzycznych wrażeń i z pewnością pozostawią w stanie oczarowania – również dzięki wspaniałej postaci solistki.

Marta Magdalena Lelek ukończyła z wyróżnieniem prestiżową The Guildhall School of Music&Drama w Londynie w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Śmietany. Jako studentka miała możliwość doskonalenia się pod kierunkiem Sir Colina Davisa, maestro JordiSavalla, The Takacs Quartet i wielu innych. Swoje umiejętności doskonaliła też pod kierunkiem Antoniego Cofalika, Wandy Wiłkomirskiej oraz Jose Luisa Garcii Asencio. Występuje z powodzeniem jako solistka z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi (często narodowymi) w Europie, Azji, Ameryce, Ameryce Południowej, Australii oraz Kanadzie. Jej wykonania charakteryzuje ciekawy i nietypowy dobór repertuaru, który obejmuje między innymi koncerty skrzypcowe: Benjamina Brittena, Williama Waltona, Vaughana Williamsa, Albana Berga, Igora Strawińskiego, Samuela Barbera, Ferrucio Busoniego, Castelnuovo-Tedesco, Carla Nielsena, YevgenaStankovycha nr.2, Andrzeja Panufnika, Davida Tukici, Carla Amadeusa Hartmanna, Paula Hindemitha oraz napisany dla niej i jej zadedykowany koncert skrzypcowy Karla Fioriniego nr 2. Premiera tego dzieła odbyła się w maju 2012 z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Tajlandii w Bangkoku.

Program koncertu uzupełni IV Symfonia dmoll op. 120 R. Schumanna, która należy do najpiękniejszych utworów symfonicznych muzyki romantycznej. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi tym razem młody, obiecujący dyrygent Bogusław Jan Bemben, który przewodzi Śląskiej Orkiestrze Symfonicznej „SINFONIA SILESIA”.

Koncert Skrzypcowy Czarodbędzie się w piątek, 17listopada o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM).  Bilety w cenie 70 zł  (bilet normalny) i 55 zł (bilet ulgowy) do nabycia online poprzez stronę filharmoniakaliska.pl i serwis bilety24.pl oraz w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

INFORMACJE

Skrzypcowy Czar

17 listopada 2023 r., godz. 19.00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej,

Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, ul. Nowy Świat 28/30

BILETY:

70 zł (normalny), 55 zł (ulgowy)

Bilety24.pl: https://bit.ly/SKRZYPCOWY-CZAR

PROGRAM:

E. Elgar — Koncert skrzypcowy h-moll op. 61

R. Schumann — IV Symfonia d-moll op. 120

WYSTĄPIĄ:

Marta Magdalena Lelek — skrzypce

Bogusław Jan Bemben— dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Xxx

Powyższy tekst chyba nie jest Pani autorstwa? Dlaczego Pani się pod nim podpisuje?

Najnowsze