Śladami Fibigerów, czyli nowy projekt miejskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna stworzy mobilną grę „Śladami Fibigerów” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, który jest koordynowany przez Instytut Książki. By projekt powstał MBP złożyła wniosek do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a wczoraj dostała informację o akceptacji propozycji.

Projekt, adresowany zarówno do dzieci młodzieży, jak i dorosłych, w tym seniorów 60+, zakłada powstanie mobilnej gry na smartfony opartej o książkę „Dusza zaklęta w fortepianie” Elwiry Fibiger i wspomnień o jej wielopokoleniowej rodzinie – twórcach słynnej fabryki fortepianów. Zostanie zaprojektowana w dwóch trybach: jako gra terenowa oraz on-line. Dzięki dwóm wariantom grę będzie można dopasować do sytuacji i możliwości, jakie daje otoczenie, pandemiczne ograniczenia i przepisy prawa. W wariancie terenowym poszczególne „punkty” wyposażone będą dodatkowo w plakaty zawierające kody QR, pod którymi kryły się będą treści audio i wideo poszerzające wiedzę o losach słynnej rodziny fabrykantów.

Finał gry, organizowanej w ustanowionym przez Miasto Kalisz Roku Fibigerów, i przy okazji czterech ważnych rocznic związanych z członkami słynnej familii, wzbogacony zostanie o spotkanie z autorką książki. W tym roku przypada 140. rocznica urodzin Gustawa Fibigera, 120. rocznica urodzin Jana Sylwestra Fibigera, 105. rocznica urodzin Elwiry Fibiger i 65. rocznica powstania Technikum Budowy Instrumentów Klawiszowych, noszącego imię Gustawa Alberta Fibigera.

Autorami projektu są: Robert Kuciński, dyrektor kaliskiej biblioteki oraz Monika Sobczak-Waliś, Kierownik Działu Zbiorów Specjalnych i Regionalnych MBP w Kaliszu.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze