Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Śladami historii Powiatu Kaliskiego

Wspólnie z kaliskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz opatówecką biblioteką Powiat Kaliski zaprasza na spotkanie pn. „Śladami historii Powiatu Kaliskiego”, które realizowane jest w ramach zadania „Terra Calisiensis – to nasza ziemia ojczysta. Śladami historii Powiatu Kaliskiego w 25. rocznicę jego powrotu na mapę administracyjną Polski”. Spotkanie już w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 11.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Zadanie pn. „Terra Calisiensis – to nasza ziemia ojczysta. Śladami historii Powiatu Kaliskiego w 25. rocznicę jego powrotu na mapę administracyjną Polski” polega na organizacji kilku spójnych ze sobą działań, których celem jest upamiętnienie dziedzictwa historycznego Powiatu Kaliskiego, podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie historii Powiatu Kaliskiego i jego znaczenia w budowie systemu państwa demokratycznego oraz budowanie tożsamości lokalnej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Powiat Kaliski chce pokazać społeczności lokalnej ziemi kaliskiej, ale też mieszkańcom Wielkopolski jak kształtowały się granice ziemi kaliskiej, kto nią zarządzał, jak zmieniano powiat na województwo i odwrotnie, a także pokażemy szczegółowo historię współczesną po zmianach z 1999 roku, kiedy powiaty wróciły na mapę administracyjną Polski.

Podczas poniedziałkowego spotkania Anna Narewska, prezes PTH omówi prace nad powstaniem publikacji „Starostwo i Powiat Kaliski na przestrzeni wieków”, natomiast autorki – dr Ewa Kłysz oraz Monika Sobczak – Waliś przybliżą dzieje Powiatu Kaliskiego od roku 1918 do czasów współczesnych.

To pierwsze z dwóch zaplanowanych w ramach zadania spotkań z historykami, kolejne odbędzie się w czwartek, 14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze