baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ślizgawki ze strażakami? Szansa na bezpieczne ferie na lodowisku

Ferie zbliżają się pełną parą – jeśli pogoda tylko pozwoli ruch na świeżym powietrzu uatrakcyjnią lodowiska i ślizgawki, których stworzenie będzie wspierać straż pożarna. Strażackie ślizgawki są bezpieczne i należy unikać tych na akwenach. Lód tam jest zbyt słaby i może pęknąć nawet pod niewielkim ciężarem.

Strażacka akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Za jej pośrednictwem strażacy chcą zwrócić uwagę na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Według założeń strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną zgodę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu przez zgłaszającego – wyrównana nawierzchnia, usypane bandy z piasku, śniegu lub inne ograniczniki, barierki. Pomocy w przygotowaniu lodowiska ma udzielać najbliższa jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w uzgodnionym terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na lodowisku odpowiada organizator lodowiska.

Źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze