baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Słynny kaliski zegar znów będzie wskazywał dobrą godzinę

Rozpoczęły się prace nad odrestaurowaniem i uruchomieniem zegara, który stoi przy skrzyżowaniu ulic Serbinowskiej i Górnośląskiej. Jego mechanizm niestety od kilku lat nie działa i widać coraz gorszy stan kolumny. W tej sprawie interweniował radny Artur Kijewski na początku lutego bieżącego roku.

Zegar pojawił się w tym miejscu w 1974 roku i został ufundowany przez pracowników WSK Kalisz. Przez lata, także z uwagi na lokalizację przy jednej z głównych ulic, stał się symbolem miasta.

Mechanizm z czterostronną tarczą został już zdjęty z kamiennego cokołu. Teraz zegar zostanie wypiaskowany, a rama wyczyszczona i pomalowana. Zostaną też zamontowane nowy mechanizm i tarcze. Aby uruchomić zegar, konieczne jest też wykonanie nowego przyłącza kablowego z sieci zasilającej sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Serbinowskiej i Górnośląskiej.

Bardzo mnie cieszy fakt, że renowacja została rozpoczęta. Dziękuję i będziemy czekać na efekt końcowy – czytamy na profilu radnego Artura Kijewskiego.

Prace związane z odrestaurowaniem i uruchomieniem zegara do końca września prowadzić będzie RDUCH Bells & Clocks Sp. z o.o. z siedzibą w Czerwnicy. Koszt całego zadania to niecałe 35 tysięcy złotych. W najbliższym czasie teren wokół zegara zostanie odbetonowany i zazieleniony. 

Źródło: Miasto Kalisz, Artur Kijewski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze