Sobotni sparing z GKS-em Tychy

Już za chwilę kakaesiacy sprawdzą się na tle drużyny z zaplecza PKO Ekstraklasy. Aktualnie 11. zespół w tabeli Fortuna 1. ligi, GKS Tychy kolejnym sparingpartnerem Dumy Kalisza. Początek rywalizacji w Wałbrzychu o 11:30.

Tyszanie zimową pauzę spędzają na 11. lokacie w tabeli Fortuna 1. ligi. 6 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek pozwoliło uzbierać dotychczas 23 punkty, a do strefy barażowej, drużynie 50-letniego szkoleniowca Dominika Nowaka brakuje 5 oczek.

Nie bez znaczenia jest miejsce rozegrania sobotniego sparingu. Zawodnicy GKS-u Tychy przebywają w Wałbrzychu na zimowym zgrupowaniu, podczas którego zdążyli już zagrać z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Wtorkowa gra kontrolna zakończyła się zwycięstwem pierwszoligowca 3:1. Przed wyjazdem do Wałbrzycha, formę GKS-u sprawdziła Puszcza Niepołomice (zwycięstwo GKS-u 3:2) oraz Skra Częstochowa (remis 0:0).

Ostatni raz z GKS-em Tychy zagraliśmy 19 sierpnia 2020 roku. W sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego, Duma Kalisza pokonała rywali 2:1.

Początek sobotniego test-meczu z GKS-em Tychy o 11:30. Zawodnicy zagrają dwie połowy po 45 minut oraz dogrywkę 30 minut.

Źródło: KKS Kalisz