SOS Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie

Miasto Kalisz zaczęło współpracę z Fundacją Nauka dla Środowiska z Koszalina w ramach projektu "Region Dobrego Wsparcia" W jego ramach dla kaliszan została uruchomiona usługa SOS Dobry Sygnał - Dobre Wsparcie.

Zasada aplikacji jest prosta – każdy, kto pobierze ją ze sklepu Google Play, będzie mógł zdefiniować sześć numerów telefonów do osób, które momentalnie otrzymają sygnał proszący o pomoc. Będzie on zawierał także wskazówki dojazdu do osoby wzywającej pomoc. 

Przycisk SOS w ramach Programu Dobrego Wsparcia to łatwo dostępny przycisk w formie widgetu na pulpicie telefonu. Do pierwszego, wskazanego kontaktu wykonywane jest również automatyczne połączenie telefoniczne. Pozostałe pięć osób otrzymuje wiadomość tekstową wraz z lokalizacją.

"Do korzystania z Dobrego Sygnału zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta, a w szczególności osoby starsze, samotne, niesamodzielne. Przycisk SOS - to przycisk, który może uratować życie osobie niesamodzielnej, samotnej, dziecku w drodze do szkoły i każdemu z nas, znajdującemu się w potrzebie"

- powiedział Mateusz Podsadny, Wiceprezydent Miasta Kalisza

Projekt “Dobre wsparcie – system lokalnych usług społecznych” został zwycięzcą w konkursie Komisji Europejskiej “Regio Stars 2019”. Wspólne przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Fundacji Nauka dla Środowiska, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej coraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej doceniono w kategorii zwalczanie nierówności i ubóstwa. 

Projekt „Region Dobrego Wsparcia” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter