Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

SP Zakrzyn wojewódzkim mistrzem unihokeja!

14 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Liskowie rozegrano finał w unihokeju dziewcząt.

Uroczystość otworzyły przemówienia wójta gminy Lisków Marii Krawiec, prezesa Szkolnego Związku Wielkopolska Zdzisława Urbańczyka, dyrektor szkoły podstawowej w Zakrzynie Joanny Ignasiak oraz starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala. Następnie przyszedł czas na intensywną rywalizację, w której udział wzięły następujące drużyny:

Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu – trener Łukasz Włoch

Szkoła Podstawowa w Brudzewie – trener Jacek Włodarczyk

Szkoła Podstawowa w Radzewie – trener Karol Niemier

Szkoła Podstawowa w Zakrzynie – trener Rafał Kaczmarek

Przed rozpoczęciem finałowych meczów, uczniowie szkoły podstawowej w Zakrzynie zaprezentowali dwa tańce towarzyskie, a także wystąpił zespół Mażoretek Ekspresja, dodając artystycznego wymiaru wydarzeniu. Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy SP Radzewo i ZS Salezjańskich w Poznaniu zakończył się remisem 3:3, wymagając dogrywki, którą wygrało SP Radzewo 5:3. Drugi mecz półfinałowy pomiędzy SP Zakrzyn a SP Brudzew zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść SP Zakrzyn. Mecz o III miejsce między SP Brudzew a ZS Salezjańskich w Poznaniu był bardzo wyrównany, kończąc się wynikiem 0:0, a po dogrywce 2:2. Zwycięzcą III miejsca okazał się ZS Salezjańskich w Poznaniu, które wygrały po rzutach karnych 0:2.

Najbardziej emocjonującym momentem były rozstrzygające pojedynki w meczu finałowym o I miejsce. Drużyna SP Zakrzyn już w pierwszych minutach zdobyła bramkę, a chwilę później cieszyła się z kolejnej. Jednak zawodniczki SP Radzewo nadrabiały straty i doprowadziły do wyniku 3:2. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, SP Zakrzyn zwyciężyło 4:2! Radość z triumfu była ogromna, a duma dla całej Gminy Lisków niezmierzona! Poza zaszczytnym I miejscem, zawodniczki SP Zakrzyn otrzymały również indywidualne wyróżnienia:

– SP Zakrzyn – Lena Banasiewicz

– SP Radzewo – Natalia Socha

– ZS Salezjańskich w Poznaniu – Emilia Sondej

– SP Brudzew – Zuzanna Kwaśna

– najlepszym Strzelcem Finału została Klaudia Duczmańska z SP Zakrzyn

– najlepszym Bramkarzem Finału została Weronika Godek z ZS Salezjańskich w Poznaniu

– najlepszym Zawodnikiem Całego Finału została Małgorzata Pleśnierowicz z SP Zakrzyn

Wyniki Finału Wojewódzkiego w Unihokeju Dziewcząt XXV Igrzysk Dzieci:

I miejsce – SP Zakrzyn

II miejsce – SP Radzewo

III miejsce – ZS Salezjańskich w Poznaniu

IV miejsce – SP Brudzew

Po zwycięstwie zespół z Zakrzyna czekają Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży, które odbędą się na początku czerwca w Elblągu.

źródło: powiat kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze