Spacer szlakiem inwestycji z prezydentem

Z Plant Miejskich – odwiedzając Centrum Organizacji Pozarządowych oraz ratusz – ulicami Zamkową i Śródmiejską do Akceleratora Kultury przeszli uczestnicy spaceru szlakiem inwestycji. Na niedzielne spotkanie zaprosił mieszkańców Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. Uczestnikom przedstawił zakończone i prowadzone inwestycje, szczególnie zrealizowane przy wsparciu środków unijnych.

Spacer zorganizowany został przez Kancelarię Prezydenta Miasta w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W ramach tego samego programu w sobotę odbył się V Rodzinny Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, a wieczorem w Akceleratorze Kultury koncert Joanny Knitter Blues&Folk Connection – organizatorem było Stowarzyszenie Pro Kalisia. Licznie przybyli kaliszanie rozpoczęli niedzielny spacer na nowo przebudowanych Plantach Miejskich. O inwestycjach mówił Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza oraz pracownicy Urzędu Miasta. Przedstawiono działalność nowych placówek jak Centrum Organizacji pozarządowych i Akcelerator Kultury. Kaliszanie zwiedzali ratusz – ekspozycję od piwnic do wieży oraz Salę Recepcyjną imienia Ignacego Adama Bujnickiego.

“Cieszę się, że było nas tak wielu, że dostrzegacie państwo pozytywne zmiany zachodzące w naszym Kaliszu. Wielu z was interesuje się pracą samorządu. Takie spotkania, jak dzisiaj, są okazją do bezpośrednich rozmów, wymiany opinii. To jest niezwykle cenne” – mówił prezydent Krystian Kinastowski.

Na trasie spaceru nie zabrakło niespodzianek. Pokaz chodzenia z kijkami przygotowała Kalisia Nordic Team Kalisz. Kaliszanie otrzymali kije trekkingowe, pod kierunkiem trenerów ćwiczyli ten rodzaj aktywności. Najmłodsi otrzymali skakanki z logo miasta. Dla wszystkich, niezależnie od wieku przygotowano upominki miejskie: torby płócienne, widokówki, materiały informacyjne, płyty z poezją Adama Asnyka, a dla właścicieli czworonogów pojemniki na worki do sprzątania po pupilach. Spacer zakończył świetnie przyjęty przez publiczność koncert Big Bandu Po Godzinach, który zagrał w Akceleratorze Kultury.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter