baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Specjalny weekendowy dyżur kaliskiego ZUS-u dla Ukraińców

W weekend, 26 i 27 marca w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędą się dyżury w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Kaliszu dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego. ZUS będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+. Specjalny wniosek w języku ukraińskim będzie można składać elektronicznie już od soboty.

W ramach ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy ze względu na konflikt zbrojny na terytorium tego państwa, uchodźcy z Ukrainy będą mogli starać się o świadczenia 500+, Dobry start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz dofinansowanie pobytu w żłobku na czas zamieszkania z dziećmi w Polsce. Aby złożyć elektroniczny wniosek o 500+ obywatele Ukrainy będą musieli posiadać m.in. specjalny PESEL, konto w banku w Polsce oraz polski numer telefonu. W placówce ZUS przy ul. Konopnickiej 31 w Kaliszu pracownicy pomogą zainteresowanym uchodźcom założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i złożyć wniosek o świadczenie 500+. Infolinia dostępna w dni robocze w godzinach od 8:00 do 18:00: 22 444 02 55.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze