Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

„Spójrz inaczej na agresję” – zajęcia wychowawcze w Opatówku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie gminy Opatówek na 2021 rok w październiku oraz listopadzie skoordynował realizację programu zajęć wychowawczo – profilaktycznych „Spójrz inaczej na agresję”.

Warsztaty zostały przeprowadzone na terenie Szkół Podstawowych w Rajsku, Tłokini Wielkiej i Chełmcach dla VI klas w wymiarze 12 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Warsztaty przeprowadziły Anna Macniak, Bernadetta Blek – Dąbrowska – kadra pedagogiczna posiadająca uprawnienia do realizacji programu zajęć wychowawczo – profilaktycznych „SPÓJRZ  INACZEJ NA AGRESJĘ”. Program „Spójrz inaczej na agresję”, pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne, uczy rozumienia siebie i innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb i wyrażania emocji w konstruktywny  sposób lepszego radzenia sobie z różnymi problemami, umiejętności  dobrego współżycia z innymi i znajdowania w sobie oparcia w trudnych sytuacjach, tak, aby w przyszłości nie sięgać po środki uzależniające.

Celem zajęć było kształtowanie umiejętności obcowania z ludźmi, dostrzeganie  i szanowanie potrzeb otoczenia, rozwijanie zdolności empatii, rozumienie uczuć innych ludzi i uznawanie prawa do odmienności został zrealizowany. Zajęcia dostarczyły wiedzy, doświadczeń młodym ludziom, by radzili sobie lepiej przy użyciu różnych technik, sposobów przedstawionych na zajęciach w różnych sytuacjach bez nadmiernego napięcia kontrolując emocje. Uczniowie dowiedzieli się również gdzie szukać pomocy w trudnych życiowych sytuacjach. 

Źródło: UMG Opatówek
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze