reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Społeczne Archiwum Kaliszan świętowało rok działalności!

Rok temu, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka, powstało Społeczne Archiwum Kaliszan. Dziś podsumowano pierwsze dwanaście miesięcy działalności SAK.

Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu oraz Monika Sobczak-Waliś, bibliotekarka i historyczka, złożyli dziś serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili i w dalszym ciągu przyczyniają się do wzbogacania Społecznego Archiwum Kaliszan.

W ciągu 12 miesięcy funkcjonowania, archiwum zgromadziło setki cennych zbiorów. Wśród nich są nie tylko zdjęcia i dokumenty, ale również artefakty, pamiątkowe przedmioty oraz nośniki informacji, jak na przykład stare taśmy.

Wśród gości pojawili się m.in. przedstawiciele bibliotek z terenu południowej Wielkopolski, które prowadzą podobne archiwa bądź posiadają aspiracje do powołania ich do życia, historycy, regionaliści i miłośnicy dziejów miasta oraz przedstawiciele Centrum Archiwistyki Społecznej.

Osoby chcące przekazać związane z Kaliszem zbiory (lub ich skany) proszone są o kontakt z Biblioteką Główną: 62 753 02 63 i Moniką Sobczak-Waliś.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze