baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Sportowa Delegacja z Kalisza w Belgijskim La Louvière

Delegacja biegaczy z Kalisza ponownie odwiedziła belgijskie miasto La Louvière, z którym Kalisz współpracuje od 26 lat. Wizyta odbyła się w dniach 14-17 czerwca i miała na celu kontynuację partnerskich relacji między miastami.

Kalisz reprezentowali Piotr i Iwona Maciejewscy, Damian Bugajny oraz Edyta Marciniak. Tradycyjnie, biegacze z Klubu SUPERMARATON KALISZ wzięli udział w zawodach biegowych Jogging La Louvière, które odbyły się w niedzielę, 16 czerwca. Zawody obejmowały trzy dystanse: 6 km, 11 km i 21 km. Kaliszanie zdecydowali się na średni dystans – 11 km.

Edyta Marciniak, z czasem 48:28 min., zajęła 10. miejsce w kategorii OPEN Kobiet oraz 6. miejsce w kategorii wiekowej Al1 (35-44 lata). Damian Bugajny ukończył bieg z czasem 51:42 min., zajmując 153. miejsce OPEN oraz 38. miejsce w kategorii VE1 (40-49 lat). Piotr Maciejewski, z czasem 1:19:10, zajął 775. miejsce OPEN oraz 10. miejsce w kategorii VE4 (70+ lat). W biegu na dystansie 11 km uczestniczyło około 900 osób.

Podczas pobytu delegacja spotkała się z przedstawicielami lokalnej władzy, w tym burmistrzem Jacques’em Gobertem, przedstawicielami Polonii – Edwardem i Michałem Janowskimi oraz lokalnymi biegaczami. Wręczono pamiątki promujące Kalisz, przekazane przez Kancelarię Prezydenta Miasta Kalisza.

Wizyta ta była kolejnym dowodem na trwałą i owocną współpracę między Kaliszem a La Louvière, przynoszącą korzyści obu stronom zarówno na polu sportowym, jak i kulturalnym.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze